W imieniu przyrodników z Radomia zwracam się z prośbą o oddanie głosu w tegorocznym BOM (Budżet Obywatelski Mazowsza)?

Projekt dotyczy wystawy plenerowej na bazie trzech ultrarealistycznych modeli zwierząt plejstoceńskich tj. mamuta, nosorożca włochatego i jelenia olbrzymiego i będzie głosowany w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Projekt został pozytywnie zweryfikowany i uczestniczy w tegorocznym głosowaniu BOM ,które trwa do 18.06.br. pod nr 219 w segmencie ogólnowojewódzkim.

W załączeniu info o projekcie.

Drodzy Państwo,

Pragnę zachęcić Państwa do zapoznania się z moim projektem nietypowej, bo wędrującej wystawy plenerowej, pt.: "Zwierzęta Epoki Lodowej 2.0", która ma szansę (być może przy udziale Państwa głosów) zostać zrealizowana w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Wystawa o jakiej myślę, ma powstać na bazie trzech ultrarealistycznych (bo usierścionych) modeli zwierząt plejstoceńskich tj. mamuta włochatego, nosorożca włochatego i jelenia olbrzymiego, którym towarzyszyć będą standy z planszami przybliżającymi widzom ciekawostki, realia i specyfikę epoki lodowej. W takim kształcie, i w plenerowej scenerii miejskiej zieleni, odwiedzać będzie przez następny rok kolejne miasta Mazowsza.

Częścią przedsięwzięcia stanie się również film dokumentalno-edukacyjny, streszczający i podsumowujący najważniejsze tezy oraz przesłanie niniejszego projektu. Uzyskane fundusze posłużą także, co niezwykle istotne, do wykonania datowań radiowęglowych szczątków mamuta odnalezionych w trakcie prac ziemnych na terenie Fabryki Broni w Radomiu, 13 IV 1926 roku, rozjaśniając mrok tej swoistej zagadki sprzed tysięcy lat.

Przywróćmy zatem wspólnie do życia wymarłe giganty epoki plejstocenu!

Niech dumnie kroczą po placach i parkach naszych miast, by zaciekawiać, wzruszać, by snuć swą opowieść o zamierzchłych czasach, o ich zwierzęcych i ludzkich bohaterach, o wichrze klimatycznych zmian, który unicestwił tamten zapomniany świat i może zniszczyć również ten nasz, współczesny. W dużej mierze na nasze własne życzenie...

bom01.jpg

bom02.jpg

bom03.jpg

bom04.jpg

Więcej o samym projekcie możecie poczytać tu, na stronie BOM:
https://bom.mazovia.pl/projekt/1349

Tutaj natomiast usłyszycie mnie samego, mówiącego o projekcie na falach eteru Radia Plus:
https://radioplus.com.pl/kultura/70738-zwierzeta-epoki-lodowej-zaglosuj-na-radomski-projekt

I jeszcze kolejny link do filmiku, gdzie na tle Geopunktu w Pyskowicach mówię o swym pomyśle:
https://www.youtube.com/@ZwierzetaEpokiLodowej2.0-wysta

Proszę o Wasze głosy. Możecie je oddać tu:
https://bom.mazovia.pl/glosowanie

TYLKO DO 18-GO CZERWCA

Marek Słupek

banerruch

Ilość odwiedzin

2894190
DzisiajDzisiaj227
WczorajWczoraj308
TydzieńTydzień535
MiesiącMiesiąc10070