Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Ci co mnie troszkę znają, to wiedzą, że mam ptaka na punkcie ptaków (i nie tylko;-)

Od pewnego czasu z kolegą, lekarzem psychiatrą, dr. Sławomirem Murawcem propagujemy coś co już otrzymało nazwę ptakoterapii. W największym skrócie chodzi o to, że aktywne podpatrywanie przyrody, a zwłaszcza ptaków, doskonale wpływa na nasze zdrowie, tak fizyczne, jak i psychiczne. Szczególnie widać to w czasach pandemii, o czym już zresztą wspominaliśmy w artykułach naukowych. Zauważają to także inni, a my zadaliśmy sobie trud krytycznego przejrzenia prac innych autorów, przybliżenia ich w języku polskim, a przede wszystkim zaproponowania pewnych zaleceń terapeutycznych. Tak, można w skrócie powiedzieć, powstała książka Ornitologia terapeutyczna.

Przyznajemy, że pisząc myśleliśmy o lekarzach psychiatrach, terapeutach, nauczycielach, rodzicach, ale też wszystkich osobach lubiących ptaki. Ba, staraliśmy się pisać tak, że jeśli jeszcze terapeutycznego znaczenia ptaków nie odkryli, to teraz jest taka szansa! Czyli mówiąc nieco poważniej, nie zawężaliśmy kręgu odbiorców w jakiś specjalny sposób, dbając o to, by w miarę jasno wyjaśniać zagadnienia medyczne i zoologiczne nawet początkującym. Podkreślaliśmy i podkreślamy: to nie podręcznik, to zbiór esejów, ale warto go mieć pod ręką. Nowość, przynajmniej na polskim rynku.Mamy nadzieję, że książka spotka się z zainteresowaniem. Zapraszamy do lektury!

Czasy COVID-19 wiążą się z zamknięciem i niestety już nawet upadkiem wielu tradycyjnych księgarni, stąd książka będzie dystrybuowana przede wszystkim w Internecie. Tutaj podaję link do

Wydawcy:

https://ksiegarnia.bogucki.com.pl/pl/p/Ornitologia-terapeutyczna/373

Książka zawiera nie tylko solidną dokumentacje naukową (kilka stron przypisów i informacji dla tych poszukujących detali!), ale jest naprawdę ładnie wydana, zawiera śliczne czarno-białe ryciny – kopie starych pocztówek, ale i obrazki specjalnie narysowane przez zaprzyjaźnionych artystów. Okładka zintegrowana nadaje jej styl książek medycznych, można pochlapać kawą czy winem, a później zmyć np. mokrą chusteczką i utrzymać standard estetyczny. Serio nadaje się na prezent!

Jesteśmy szczególnie dumni, że książka uzyskała patronaty medialne profesjonalnych czasopism: Ptaki Polskie, Biologia w Szkole, Animal Expert, Charaktery, Psychiatria, Psychologia w Praktyce. Już pojawiają się pierwsze popularne omówienia, a o spotkania – wywiady, komentarze proszę różne media, np. TVN, TVP3, TOK FM, Rzeczpospolita, RMF, CenyRolnicze.pl, i jak zawsze pomaga nam niezawodna rzecznik UPP – p. Iwona Cieślik. Najlepiej chyba jednak działa poczta pantoflowa – marketing szeptany i przez media społecznościowe, dlatego proszę Was o dzieleniem się informacją o książce i możliwościami jej nabycia z innymi – wstawiajcie informację na FaceBooka, Instagrama, Twittera – chętnie będę przekazywał dalej. Proszę też o wszelkie refleksje, komentarze, spostrzeżenia, uwagi. Mamy nadzieję, że będzie kolejne wydanie, bo sytuacja dynamicznie zmienia się na naszych oczach.

Dzięki pewnemu darczyńcy – mamy eBOOKa – zupełnie za darmo – dla lekarzy psychiatrów i gabinetów terapeutycznych. Jeśli macie wśród znajomych takie osoby, proszę poinformujcie ich o książce i niech się kontaktują na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Trochę książek na sprzedaż – z racji okresu pandemicznego mam w pracy i w domu, więc jakby byli chętni to proszę o kontakt – zniżki w sprzedaży bezpośredniej ;-)

Prof. dr hab. Piotr Tryjanowski
Katedra Zoologii
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Wojska Polskiego 71 C
60-625 Poznań

banerruch

Ilość odwiedzin

2815226
DzisiajDzisiaj444
WczorajWczoraj570
TydzieńTydzień1989
MiesiącMiesiąc8311