Drodzy Przyjaciele Akcji Bałtyckiej,

Minęła już wiosna, jedyna taka w historii AB, kiedy to w obliczu epidemicznego lockdownu zmuszeni byliśmy ograniczyć naszą działalność do jednego obozu, prowadzonego wyłącznie siłami naszego zespołu ze wsparciem kilku zaledwie długoterminowych załogantów. Udało się nam szczęśliwie ten sezon na Helu poprowadzić w całości i nie utracić nieprzerwanego ciągu danych, zbieranych na tej stacji od 1963 roku. Wszystkim osobom, które nam to umożliwiły, jesteśmy ogromnie wdzięczni!

A tymczasem przed nami jesień, która na Akcji zawsze była szczególna – i sezon chwytania dłuższy, i ptaków więcej. Mimo wszystkich niepewności związanych z epidemią nie wyobrażaliśmy sobie, żeby tej jesieni nie otworzyć obu naszych obozów – tym razem z Waszym udziałem. Ogłaszamy zatem
niniejszym otwarcie naboru na jesienną Akcję Bałtycką!

Oto daty działania obozów AB jesienią 2020:

Bukowo: 3 sierpnia – 7 listopada,

Mierzeja Wiślana: 13 sierpnia – 3 listopada.

W związku z tym, że epidemia wirusa SARS-CoV-2 wciąż nie wygasła, musimy dla Waszego bezpieczeństwa i dobra Akcji wprowadzić ściślejszy reżim sanitarny i obostrzenia związane z pobytem na obozach. Oto zasady, jakie będą obowiązywały w najbliższym sezonie:

• Wprowadzamy limity liczby osób przebywających w danym czasie na obozie:

o Od początku sezonu do 20 września – 6 osób (kierownik + 5 załogantów)

o Od 21 września do końca sezonu – 8 osób (kierownik + 7 załogantów)

• Zachęcamy do przyjazdu na jak najdłuższe pobyty, najlepiej co najmniej tygodniowe. Minimalną długość pobytu na obozie ustalamy na 5 dni. Jeśli na jakiś termin zgłosi się więcej osób niż przewiduje limit - pierwszeństwo będą miały osoby zgłaszające się na dłużej.

• Prosimy, aby zabierać ze sobą własne maseczki lub inne elementy zakrywające nos i usta (na czas podróży, wyjścia do sklepu itp.). Na obozie dostępne będą jednorazowe rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji.

• Jeśli ktokolwiek przed przyjazdem na Akcję zachoruje, a zwłaszcza stwierdzi u siebie symptomy typowe dla COVID19, lub też miał kontakt z osobą chorą bądź przebywającą na kwarantannie – prosimy o zrezygnowanie z przyjazdu i jak najszybsze poinformowanie nas o tej sytuacji.

Zgłaszać się można tradycyjnie przez formularz dostępny na naszej stronie (po zalogowaniu) lub wypełniając i wysyłając na akcyjnego maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie w plikach do pobrania.

Pod poniższym linkiem znajdziecie nasz nowy plakat. Choć wiele uczelni i miejsc pracy jest wciąż zamkniętych, jeśli ktoś z Was może go umieścić w miejscu dostępnym dla innych pasjonatów ptaków i przyrody, będziemy bardzo wdzięczni.

https://akbalt.ug.edu.pl/wp-content/uploads/2020/06/plakat-ab_jesien-2020.pdf

Wierzymy, że tym razem uda nam się wspólnie z Wami towarzyszyć ptakom w ich jesiennej wędrówce w jubileuszowym roku 60-lecia Akcji Bałtyckiej.
Wam i Waszym bliskim życzymy dużo zdrowia.

Do zobaczenia na Akcji!

Z serdecznymi pozdrowieniami
w imieniu zespołu AB,
Krzysiek Stępniewski

banerruch

Ilość odwiedzin

2821283
DzisiajDzisiaj309
WczorajWczoraj370
TydzieńTydzień2606
MiesiącMiesiąc5296