Akcja Karmnik - podsumowanie.

Wszyscy już o wiośnie a ja jeszcze wrócę do zimy, w której 8. raz z rzędu braliśmy udział w ogólnopolskiej Akcji Karmnik.

Jest to metodyczne obrączkowanie ptaków w punktach rozsianych po całej Polsce. O szczegółach można poczytać na stronie:https://akcjakarmnik.blogspot.com/ gdzie również znajduje się podsumowanie minionego sezonu.

W siedmiu odłowach przy karmniku w Górze Kalwarii złapaliśmy 1063 ptaki (772 zaobrączkowano a 291 skontrolowano) z 21 gatunków. Jak się okazało był to drugi w Polsce wynik pod względem ilości zaobrączkowanych ptaków i pierwszy pod względem różnorodności gatunkowej. Naszym karmnikiem rządzą bez wątpienia łuszczaki, łapiemy najwięcej w Polsce czyży, zięb i jerów.

Jak zawsze tak spektakularne wyniki nie możliwe byłyby bez całej masy zaangażowanych ludzi. W tym sezonie byli to (kolejność nieprzypadkowa): Piotr Grędziński, Anna Budyta, Hubert Mateuszczyk, Anna Maksymowicz, Jurek Sikorski, Marek Długosiewicz, Anna Kamilewicz-Wicik, Agnieszka Stańczak, Piotr Malik, Marcin Charymski z rodziną:)

Wszystkim serdecznie dziękuję.

ŁM

banerruch

Ilość odwiedzin

2821276
DzisiajDzisiaj302
WczorajWczoraj370
TydzieńTydzień2599
MiesiącMiesiąc5289