Dzięki wsparciu WFOŚiGW w Warszawie oraz Nadleśnictwom: Dobieszyn, Kozienice, Radom i Zwoleń w 2018 r. M-ŚTO zrealizowało zadanie ,,Czynna ochrona i monitoring populacji nietoperzy na terenie Puszczy Kozienickiej i Stromieckiej – etap II”.

W ramach zadania rozwieszono schrony na terenie Puszczy Kozienickiej i Stromieckiej. Ponadto przeprowadzono kontrole już zawieszonych w poprzednich latach schronów. Jednocześnie prowadzono odłowy w sieci oraz nasłuchy detektorowe mające na celu uzupełnienie danych o składzie gatunkowym nietoperzy na terenie obydwu Puszcz. Przeprowadzono też kontrole znanych koloni rozrodczych oraz schronień letnich nietoperzy. Poszukiwano również nowych potencjalnych miejsc przebywania tych zwierząt.

Prace wykonane w roku 2018 pozwoliły na stwierdzenie nowych gatunków nietoperzy w Puszczy Kozienickiej – nocek wąsatek oraz karlik malutki.

"Czynna ochrona i monitoring populacji nietoperzy na terenie Puszczy Kozienickiej i Stromieckiej – etap II” dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 48 800,00 zł.

wfosigw.jpg

banerruch

Ilość odwiedzin

2821280
DzisiajDzisiaj306
WczorajWczoraj370
TydzieńTydzień2603
MiesiącMiesiąc5293