Z przyjemnością  informujemy, że M-ŚTO stało się właścicielem pierwszego obszaru, który śmiało możemy nazwać "prywatnym rezerwatem". Wykupiliśmy ok. 0,5 ha gruntu,  na terenie którego znajduje się jedno z najważniejszych lęgowisk żółwia błotnego w dolinie Zwolenki (obszar Natura 2000).

Ponad  50% wartości gruntu zostało sfinansowane dzięki hojności: Darka Stępnia, Roberta Kraski, Sławka Chmielewskiego, Marka Wierzby, Xawerego i  Ignacego Biśtuła-Pruszyńskich, Piotrka Chołuja, Norberta Stankiewicza, Marcina Wężyka, Andrzeja Dombrowskiego i Michała Falkowskiego, z których to Darek Stępień, Marek Wierzba i Piotrek Chołuj dokonali największych wpłat (w tej właśnie kolejności). Pozostałą kwotę pokryliśmy ze środków Towarzystwa.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie i już teraz zapraszamy na zimowe wycinki sosnowego podrostu jako okazję do nabrania tężyzny ;). Ogłaszamy jednocześnie konkurs z niespodziankami na nazwę pierwszej Ostoi M-ŚTO. Dla ułatwienia – legną się tam żółwie błotne, a teren jest mocno piaszczysty. Propozycje wysyłajcie proszę na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Piotr służy również szczegółowymi informacjami nt. Ostoi.

Orientacyjna mapka lokalizacji Ostoi poniżej:

ostoja_msto.jpg