Miło nam poinformować, że we wrześniu br. ukazała się drukiem książka opisująca ptaki środkowej Wisły. Opracowanie liczące 700 str. jest podsumowaniem prac wykonanych na środkowej Wiśle przez różne zespoły badawcze na przestrzeni ponad trzech dekad. Zamysłem zespołu redakcyjnego było wydanie jej w czasie obchodów „Roku Rzeki Wisły 2017”, Pierwszym redaktorem opracowania jest dr Marek Keller. Był wyjątkowym przyrodnikiem i znawcą ptaków oraz niekwestionowanym autorytetem dla szerokiego grona ornitologów. Odszedł od nas nagle w roku 2012, w czasie prac redakcyjnych nad książką o ptakach Wisły. Dzięki zaangażowaniu pozostałych redaktorów opracowanie zostało dokończone i wydane.

95df1aab0f9297362058885827e6b91e.jpg

Szczególne podziękowania Wydawca kieruje do sponsorów tj. PKN ORLEN oraz Fundacji ENEA za wniesiony znaczący wkład finansowy w wydanie opracowania. Osobne podziękowania kierujemy do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu i 11 nadleśnictw które wsparły wydanie książki oraz firm Maximus Broker, Eneris Surowce Sp. z o.o. i Miasta i Gminy Kozienice jako Partnera projektu.

Jacek Tabor - Prezes M-ŚTO

Osoby zainteresowane posiadaniem książki prosimy o kontakt Cezary Iwańczuk  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

banerruch

Ilość odwiedzin

2471486
DzisiajDzisiaj146
WczorajWczoraj573
TydzieńTydzień2964
MiesiącMiesiąc9562