Zapraszam na spotkanie STOPu i prelekcję o warszawskich mandarynkach. W razie pytań proszę o mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tytuł wystąpienia: "Występowanie, liczebność i wybrane aspekty biologii mandarynki Aix galericulata w Warszawie".

Autorzy: Łukasz Wardecki, Fatima Hayatli, Dawid Sikora, Jan Rapczyński.

Badania prowadzone były we współpracy z SGGW w Warszawie, Dyrekcją Łazienek Królewskich oraz zespołem obrączkarskim WZO TRIDACTYLUS (Warszawski Zespół Obrączkarski TRIDACTYLUS).

Kiedy i gdzie:

Czwartek, 16.02. o 18.00, sala konferencyjna warszawskiego ZOO, wejście do budynku prosto z ulicy, od ul. Ratuszowej, na lewo od bramy głównej.

Można będzie kupić fajne, ptasie książki. Dochód na cele STOPu, więc przyjemne z pożytecznym. Książki do kupienia będą różne, m.in. taka: Sekrety ptaków. Fascynujący świat ptasich zmysłów – w cenie 20 zł.

O książce można przeczytać kilka słów Adama Wajraka TU CZYTAJ

Zapraszamy też do wspierania naszej walki o tereny zielone na Pradze Południe. Staramy się wraz z mieszkańcami ochronić ogrody działkowe przed zamianą na torowisko tramwajowe i wycinką setek drzew. Uwagi STOPu do raportu oddziaływania na środowisko tej linii tramwajowej zajęły kilkanaście stron. Możecie PRZECZYTAĆ TU.

Informacje o sprawie tramwaju na bieżąco będą umieszczane tutaj (polubcie tę stronę na fejsie - to wsparcie dla akcji!).

Pozdrawiam,
Dorota Zielińska
Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków