Serial przyrodniczy "Misja Natura" na antenie TVP3 Warszawa.

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych ma zaszczyt zaprosić na emisję kolejnego odcinka serialu przyrodniczego z cyklu "Misja Natura" pt. Szlakiem Doliny Noteci. Odcinek wyemitowany zostanie 23 czerwca (czwartek) o godzinie 20.55 na antenie TVP3 Warszawa. W czwartym odcinku serialu Misja Natura, Małgorzata Kosik i Romuald Mikusek wyruszą szlakiem Doliny Noteci, gdzie poznają zasady melioracji łąk oraz rolę bobrów w powstrzymywaniu spływu wód. Spływając Notecią, bohaterowie kierują się do wioski, w której uczestniczą w obrączkowaniu bocianich  piskląt.

Serial Misja Natura to cykl 12-stu odcinków realizowanych w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, którego bohaterowie tropią i odkrywają tajemnice przyrody. Małgorzata Kosik i Romuald Mikusek w każdym odcinku mają do wykonania specjalną misję, która wiąże się z poznawaniem obszarów Natura 2000. W różnych zakątkach Polski przekonują się, że przynależność cennych przyrodniczo terenów do tej europejskiej sieci przynosi wiele korzyści, m.in. wpływa na promocję regionu i rozwój ekoturystyki.

Osobom, którym nie uda się obejrzeć premierowego odcinka, zapraszamy na powtórkę programu w piątek 24 czerwca br. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.misjanatura.fwie.pl. Serial powstał w ramach realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

misjan1.jpg