Stowarzyszenie MOST już po raz czwarty jest organizatorem zimowego spisu nietoperzy w antropogenicznych kryjówkach Ziemi Świętokrzyskiej.
W tym roku zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego liczenia w dniach 15 - 17 stycznia 2016 roku.

Pierwszego dnia, w piątek policzymy nietoperze w piwniczkach we wsi Obice oraz Włoszczowice. Po południu zapraszamy na prezentację pt.: "Nietoperze – krwiożercze bestie czy sprzymierzeńcy naszych domostw i lasów" prowadzoną wspólnie z Zespołem Nadnidziańskich i Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych, w ramach projektu "Noc Biologów". http://www.nocbiologow.home.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=kielce&idp=program

W sobotę zinwentaryzujemy kryjówki w okolicach wsi Odrowążek Natomiast w niedzielę, wybierzemy się do Huty Józef w Samsonowie, będącej największym zimowiskiem nietoperzy pochodzenia antropogenicznego w Górach Świętokrzyskich.

Jak co roku zapewniamy nocleg we wsi Odrowążek. Za gościnę w domu gospodarza płacimy zgodnie z zasadą "płacisz ile chcesz". Należy zaopatrzyć się w śpiwór, koc, ciepłe ubrania. Wyżywienie we własnym zakresie. Bardzo prosimy o uszanowanie zwyczaju gospodarzy i nie spożywanie mięsa ani przetworów mięsnych na terenie gospodarstwa.

Ze względu na ograniczoną ilość pojazdów oraz zapewnienie dobrej organizacji spotkania prosimy o potwierdzenie przyjazdu najdalej do 10 stycznia 2016 roku.

Do zobaczenia!
Kama Kotowicz

banerruch

Ilość odwiedzin

2664728
DzisiajDzisiaj69
WczorajWczoraj304
TydzieńTydzień1160
MiesiącMiesiąc2570